Slide background
ucan-simge-slider-alt.png

FİLO YÖNETİM HİZMETİNİN AVANTAJLARI

Health - Safety - Environment kapsamında sürücülere verilen eğitim ve kontrol altına alınması gereken parametreler gözönüne alındığında aşağıda belirtilen bilgilerin toplanma ve HSE kapsamında değerlendirilme olanağı sağlanacaktır.

Kötü Araç Kullanımının Uzaktan Algılanması ve Değerlendirilmesi

Yüksek Hızda ve kontrolsüz olarak araç kullanımı sonucu sert duruşlar, ani kalkışlar, uzun rölanti süreleri vb gibi kötü araç kullanımı sonucunda ortaya çıkan erken lastik aşınmaları, balata yıpranmaları ve motor aşınmalarının yanısıra, hem sürücünün hem aracın hemde diğer araçların ve yayaların maddi hasarına neden olduğu ve can güvenliğine tehdit oluşturduğu bilinmektedir. HSE kriterlerine göre D-Mats Filo Yönetim Sisteminin izleyip raporladığı parametreler aşağıda sıralanmıştır.

Ani kalkış ve duruşlar: Harici bir donanım gerektirmeyen, tamamen yazılım ve özel bir algoritma yoluyla cihaz içersinde karar verilen "soft" şok sensörü özelliği ile ani kalkış ve duruşlar anlaşılabilmekte ve raporlanmaktadır. Sistemin bu özelliği sayesinde, bu şekilde izlendiğini bilen sürücüler araçlarını daha yumuşak kullanacak, yakıt tüketimi düşecek, erken aşınmalar ortadan kalkacak ve araçların kaza riski azalacaktır.

Hız Limiti İhlalleri: Araçların hız limitlerini aşması durumunda anında üretilen hız limiti ihlal bilgisi ile araç kullanımı konusunda bilgi sahibi olunmaktadır.

Rölanti İhlalleri: Normal Araç kullanımında beklenmeyen ve aracı son derece yoran uzun süreli rölantiler sistem tarafından değerlendirilmekte ve ihlal raporları üretilmektedir. Uzun rölanti süresinin sakıncaları üzerine aşağıdaki notlara göz atmanızı öneririz.Hergün 10 dk rölantide çalıştırılan küçük bir binek aracı yılda 100lt den fazla benzin tüketir.
Uzun rölanti, aracın bujilerine, silindirlerine ve egsozt sistemine zarar verir.
Rölantide çalıştırılan araç, 50 km/s hızla giden bir araca göre 20 kat daha fazla hava kirliliği yaratır.
10sn''den fazla rölantide çalıştırma, aracın motorunu stop ettirip yeniden çalıştırmaktan daha fazla benzin tüketir.

İşe Başlama ve bitirme İhlalleri: İş disiplini ile ara. kullanım disiplini birbirinden ayrılmayan önemli faktörlerdir. Dolayısıyla işe başlama ve bitirme sürelerinin programlanması ve sonrasında da bu konuda oluşabilecek ihlallerin değerlendirilmesiyle iş ve araç kullanım disiplini konusunda dolaylı olarak bilgi sahibi olunabilir.

Toplam Yol: Toplam katedilen mesafenin planlanan değerlerden daha fazla olması halinde araç kullanımının belirli bir disiplinin dışında hareket ediliyor olmasının önemli bir göstergesidir.

İzlenen Güzergah: Aracın izlediği yolun sistem kayıtlarına geçmesi yine araç kullanım disiplini konusunda önemli bir katkı sağlayacaktır.

Araç Kullanım Süreleri: Araçların hareketleri dört ana başlıkta toplanabilir ve sistemin bu süreleri hesaplayıp değerlendiriliyor ve raporluyor olması aracın gerçek kullanım biçimini ortaya koyacaktır;
 • Hareket halinde,
 • Rölantide,
 • Durmuş,
 • Çekiliyor.
ww-gold.png

Avantajlar

01
Konuya Genel Hakimiyet: Maliyetler, sürdürülebilirlik ve sürücü güvenliği ve memnuniyeti gibi stratejik konular hakkında bilgi sahibi olursunuz.
02
Verimlilik: Filo yönetiminizin mümkün olduğunca verimli olması için süreçleri uyumlu ve standart hale getirirsiniz.
03
En iyi uygulamalar: Alanında en iyi filo ve araç uygulamalarını şirketinize uyarlayabilirsiniz.
04
Değişime ayak uydurmak :Etkili ve kolay bir şekilde değişiklikleri uygular ve gerektiğinde bu değişikliklere hızlı bir şekilde adapte olursunuz.
05
Ölçek ekonomileri: Merkezi satın alma ve tercih edilen tedarikçilerle stratejik ortaklıklara girme yoluyla büyük ölçekli finansmanlardan yararlanırsınız.
06
Hafifleyen iş yükü: Şirketinizdeki tüm paydaşların iş planından filo yönetimi için gerekli olan işleri çıkartabilirsiniz.
07
Memnun çalışanlar: Şirketinizdeki araç kullanıcılarına güncel bir araç politikası ve zamanında rehberlik ve bilgi sağlayarak memnuniyetlerini artırabilirsiniz.
servis.png
ucan-beyaz-logo.png
 • Araçları fabrika çıkışı 0 km ve eksiksiz teslim eder.
 • Araç teslimatı için herhangi bir ek ücret alınmaz.
 • Araçların kiralama süresi içindeki tüm teknik bakım ve periyodik bakımlar filo kiralamada aracın bakım kılavuzuna göre düzenli olarak yetkili servislerde yaptırılır ve bu işlem için ödenecek ücretler UÇAN TURİZM tarafından karşılanır.
 • Sigorta kapsamı, kaza ya da hırsızlık gibi olası durumlarda UÇAN TURİZM kasko poliçesi ve zorunlu trafik sigortası dâhilindeki tüm teminatları karşılar.
 • Aracın servislerde 48 saatten fazla kalması gereken her türlü durumda mağduriyeti gidermek amacı ile 48 saat içerisinde yerine muadil bir araç verir ve bu araç için ek ücret talep edilmez.
 • Kasko ve trafik sigorta giderleri karşılar.
 • Aracın satın alınması da dâhil oluşan tüm vergileri karşılar.
 • Kiralama süresi minimum 12 aydır.

İLETİŞİM BİLGİSİ